Przejdź do treści

Wtorek, 20.8.2019

Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Powiat Tczewski - strona główna

rotator

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Lokalne Centrum Wolontariatu

Lokalne Centrum Wolontariatu

Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie działające przy Fundacji Pokolenia oferuje szerokie wsparcie w zakresie wolontariatu. Ma za zadanie pośrednictwo między kandydatami na wolontariuszy a organizacjami i instytucjami oferującymi im zajęcie. Prowadzi szkolenia dla wolontariuszy i podmiotów z nimi współpracujących. Promuje i organizuje wolontariat w powiecie. Organizuje także Powiatowe Gale Wolontariatu.

Celem działań podjętych przez Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie przy Fundacji Pokolenia jest rozwój wolontariatu (głównie) na terenie powiatu tczewskiego.

Rozwój nie tylko poprzez zwiększenie liczby wolontariuszy, ale także przez zwiększenie świadomości młodzieży i dorosłych nt. wolontariatu i możliwości jakie daje.

W roku Polskiej Prezydencji w  Radzie UE i ustanowionym przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Wolontariatu 2011 szczególną uwagę zwraca się na wolontariat, celem uczczenia i wyróżnienia bezinteresownej pracy wolontariuszy i ich niebagatelnego wkładu w społeczeństwo. W priorytetach oprócz promocji wolontariatu i korzyści z niego płynących znalazło się wzmocnienie organizatorów wolontariatu i systemowego podejścia do wolontariatu.

Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie nie pozostaje obojętne w  stosunku do priorytetów ERW 2011. Podczas tego roku zamierzamy zwiększyć ofertę pracy wolontariackiej, m. in. poprzez nawiązanie współpracy z innymi podmiotami posiadającymi zasoby do stworzenia oferty dla wolontariuszy oraz wsparcie tychże organizacji/ instytucji w kwestii wolontariatu (doradztwo, aspekty formalno-prawne, etc.), wypracować stałe standardy współpracy. Liczymy także na zwiększenie współpracy z samorządami i sektorem biznesu.

Kontakt:

Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie
Fundacja Pokolenia – biuro
ul. Obrońców Westerplatte 6
83-110 Tczew
tel. 58 352 45 46; Fax. 58 352 45 52
kom. 785 024 099
e-mail: arajkowski@fundacjapokolenia.pl
WWW: www.fundacjapokolenia.pl

Materiał na stronę opracował Artur Rajkowski - Koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu

 

wydruk, pdf

przeczytaj treść ponownie

banner banner banner banner banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.