Piątek, 21.2.2020

Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Dotacje na prace konserwatorskie w 2020 roku

Uchwałą Nr XIV/115/2019 z dnia 20 grudnia 2019 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Tczewskiego na 2020 rok, Rada Powiatu Tczewskiego zaplanowała środki na finansowanie lub dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w wysokości 10.000 zł.

W związku z uchwałą Rady Powiatu Tczewskiego Nr XV/110/2016 z dnia 29 lutego 2016 r. zmieniającą uchwałę Nr XX/111/12 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 28 lutego 2012 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, wnioski o udzielenie dotacji można składać do Zarządu Powiatu Tczewskiego w terminie do końca lutego każdego roku.

O dotacje mogą ubiegać się jednostki niezaliczane do sektora finansów publicznych.

Szczegółowe zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków dostępne są pod adresem: https://bip.powiat.tczew.pl/uzyskanie-dotacji/dotacje-na-prace-konserwatorskie-restauratorskie-lub-roboty-budowlane-przy-zabytku-wpisanym-do-rejestru.html