Czwartek, 1.12.2022

Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Wykonujesz zadania publiczne? Musisz udostępniać informację

Nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie reguluje zasady udostępniania informacji publicznej przez organizacje pozarządowe. Polecam Państwu artykuł Pani  Magdy Dobranowska-Wittels z dnia 26 listopada 2015 r.  opublikowany na stronie ngo.pl.
Link do artykułu:   http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1883813.html?utm_source=v8_-_newsletter_-_najważniejsze&utm_medium=email&utm_campaign=26.11.2015

czytaj całość: Wykonujesz zadania publiczne? Musisz udostępniać informację

FaniMani.pl – nowy sposób na dodatkowe fundusze dla NGO

Działasz w fundacji, stowarzyszeniu albo innej organizacji, która potrzebuje pieniędzy na swoje działania? Zarejestruj ją w serwisie FaniMani.pl i przekonaj się, że zbieranie funduszy może być proste i nic nie kosztuje.

czytaj całość: FaniMani.pl – nowy sposób na dodatkowe fundusze dla NGO

Rak szyjki macicy jest pierwszym nowotworem, dla którego naukowcy zidentyfikowali niezbędny czynnik sprawczy – długotrwałe zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). I choć samo zakażenie nie musi prowadzić do zmian chorobowych – to bez obecności wirusa HPV rak szyjki macicy praktycznie nie rozwinie się.

czytaj całość: Zapobieganie czynnikom ryzyka raka szyjki macicy poprzez szczepienia przeciw wirusowi HPV dziewczynek w wieku 12 lat będących mieszkankami powiatu tczewskiego

Wolontariat pracowniczy, czyli biznes odpowiedzialny społecznie

Często słyszę od znajomych pracujących  w różnych firmach, o chęci pomocy dla naszej placówki. Przez 14 lat pracy w Domu Dziecka, obserwuję ile udało się nam  wychowawcom, pozyskać sponsorów dla naszych dzieci.

Osobiście mogę pochwalić się takimi inicjatywami jak – wymalowanie pokoi dzieciom (dzięki długoletniej współpracy z firmą „Flextronics”), zakupem laptopa dla grupy (dzięki portalowi Tcz.pl), czy choćby ostatnia akcja - położenie paneli podłogowych i estetyzacja świetlicy. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich przyjaciół placówki, ale wszyscy Kochani są w pamięci mojej i moich podopiecznych.  Każdy z wychowawców i członków naszego stowarzyszenia poszczycić się może swoją dodatkową pracą na rzecz dzieci z placówki.

czytaj całość: Wolontariat pracowniczy, czyli biznes odpowiedzialny społecznie

Odpis z KRS do ściągnięcia z Internetu

Aby uzyskać odpis z Rejestru, organizacja nie musi wybierać się do KRS i płacić za odpis. W każdej chwili odpis można pobrać bezpłatnie ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości https://ems.ms.gov.pl/.

czytaj całość: Odpis z KRS do ściągnięcia z Internetu