Czwartek, 1.12.2022

Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Masz stowarzyszenie/ fundację złóż oświadczenie

Szanowni Państwo,

ustawa z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2018 r. poz. 723 z późn. zm.) nakłada na podmioty, tzw. „Instytucje Obowiązane”, obowiązek podejmowania określonych działań celem przeciwdziałania wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu.

Zmienił się zakres instytucji zobowiązanych, rozszerzając się na stowarzyszenia i fundacje, które podlegają przepisom wskazanej ustawy.

czytaj całość: Komunikat o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – obowiązki stowarzyszeń i fundacji

Informacja o uruchomieniu przez Ministra Finansów zakładki dedykowanej OPP

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje o uruchomieniu przez Ministerstwo Finansów zakładki dedykowanej dla OPP dostępnej pod adresem:

Informacje w zakładce podzielone są na trzy sekcje:

• OPP jako beneficjent 1% - czyli jak przekazać 1% podatku w usłudze e-PIT,
  • OPP jako płatnik -tj. informacje o zmianach od 1 stycznia 2019r.
  • Kontakt.

W przypadku pytań lub wątpliwości pracownicy urzędu skarbowego i Krajowej Informacji Skarbowej służą Państwu pomocą.

czytaj całość: Informacja o uruchomieniu przez Ministra Finansów zakładki dedykowanej OPP

Podaje się do publicznej wiadomości, iż w przeprowadzonym naborze przedstawicieli organizacji do składu Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2017-2020 zgłoszono niewystarczającą liczbę kandydatów, w związku z czym, zgodnie z § 3 pkt 15 uchwały Nr XXII/156/2016 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 25 października 2016 r. w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, nie tworzy się przedmiotowej Rady na kolejną 2017-2020 kadencję.

czytaj całość: Nie będzie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w kadencji 2017-2020

W dniu 1 grudnia 2016 r. wejdzie w życie uchwała Nr XXII/156/2016 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 25 października 2016 r. w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego (Dz. Urz. Woj. Pom. poz. 3737).
Uchwała ta zastąpi dotychczas obowiązującą uchwałę Nr XXVII/163/12 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 30 października 2012 r. w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2012 r. poz. 3669).

czytaj całość: Nowy tryb powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Katalog produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej

Starostwo Powiatowe w Tczewie prowadzi prace nad stworzeniem internetowej bazy przedsiębiorstw społecznych funkcjonujących na terenie powiatu tczewskiego. Baza ma na celu umożliwienie podmiotom ekonomii społecznej szerszej promocji oferowanych produktów i usług. Będzie zawierała krótki opis każdego podmiotu, szczegółowe informacje na temat jego oferty oraz dane teleadresowe.

czytaj całość: Katalog produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej