Czwartek, 25.5.2017

Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenie o wyborze realizatora programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE” – edycja 2016

Zgodnie z uchwałą nr 95/302/2016 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 29 września 2016 r. realizatorem programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE” – edycja 2016 została Przychodnia Rogowscy  Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Tczewie przy ul. 30 Stycznia 55.

W ramach realizacji niniejszego programu Przychodnia Rogowscy  Sp. z o.o. Sp. k. przeprowadzi w okresie od października do grudnia 2016 r. działania informacyjno-promocyjne oraz nabór osób z otyłością (wskaźnik BMI powyżej 30 kg/m2) do objęcia wsparciem dietetyczno-fizjoterapeutyczno-psychologicznym, a następnie zorganizuje i przeprowadzi dla tych osób terapię otyłości, która będzie obejmowała:

• Porady dietetyka – cztery wizyty: pierwsza, dwie kontrolne i zamykająca, a w uzasadnionych przypadkach wizyty kontrolne w większej ilości w okresie do roku od rozpoczęcia udziału w programie.

Dietetyk dokona oceny stopnia nadmiaru masy ciała. Wskaże nieprawidłowe nawyki żywieniowe i pomoże zmienić sposób myślenia o jedzeniu. Określi produkty wskazane i niewskazane. Dobierze rodzaj i ilość posiłków adekwatnie do stanu zdrowia, charakteru pracy i aktywności fizycznej pacjenta. Przeprowadzi okresowe kontrole uzyskanych efektów.

• Porady fizjoterapeuty – trzy wizyty, a w uzasadnionych przypadkach w większej ilości w okresie do roku od rozpoczęcia udziału w programie.

Fizjoterapeuta pomoże dobrać odpowiedni sposób wysiłku, uwzględniający występujące dolegliwości i schorzenia, oraz dopasuje rodzaj ćwiczeń do możliwości konkretnego organizmu.

• Porady psychologa.

Psycholog pomoże w przezwyciężeniu barier stojących na drodze do zmiany.

Terapia otyłości prowadzona będzie w Tczewie (przy ul. 30 Stycznia 55), w Gniewie (przy ul. Kopernika 8B) oraz w Pelplinie (przy ul. Wybickiego 14). W sprawie uczestnictwa w programie należy kontaktować się bezpośrednio z realizatorem programu - Przychodnią Rogowscy, tel.  58 530 30 72, e-mail rejestracja@przychodniarogowscy.pl.

Program finansowany jest ze środków budżetu Powiatu Tczewskiego i Gminy Pelplin.