Niedziela, 2.10.2022

Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila

Baza Ośrodka Wsparcia Ekonimii Społecznej

Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych informuje, że w związku z funkcjonowaniem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) współprowadzonego przez Gdański Obszar Metropolitalny, tworzona jest baza podmiotów zainteresowanych informacjami o jego bieżących działaniach oraz aktualnej ofercie.

OWES będzie funkcjonował na obszarze 13 powiatów, w tym na obszarze powiatu tczewskiego.

Z jego usług będą mogły skorzystać zarówno osoby indywidualne oraz instytucje zainteresowane otwarciem spółdzielni socjalnych, jak i istniejące spółdzielnie socjalne zamierzające powiększyć grono pracowników. Ponadto oferta skierowana jest także do podmiotów III sektora, w głównej mierze organizacji pozarządowych nastawionych na ekonomizację swoich działań.

Oferta obejmuje:

• poradnictwo psychologiczne - zdiagnozowanie problemów organizacji
  • poradnictwo zawodowe
  • usługi księgowe
  • usługi marketingowe – pakiet 2000 zł na promocję organizacji
  • usługi prawne
  • coaching rozwojowy dla organizacji
  • mentoring  doświadczonego przedsiębiorcy
  • doradztwo biznesowe – z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, zarządzania i planowania strategicznego, zarządzania zasobami ludzkimi itp.
  • szkolenia z zakresu: HR, planowania strategicznego, podstaw księgowości dla organizacji, tworzenia planu marketingowego, biznes planu, pracy zespołowej, (otwarty katalog szkoleń)
  • stałe wsparcie animatora działającego w środowisku  lokalnym oraz edukatora dbającego o dobrą współpracę międzysektorową
  • wsparcie finansowe podmiotów chcących założyć spółdzielnie socjalną

Wszystkich, którzy zainteresowani są szeroko pojętą ekonomią społeczną zespół OWES zachęca do wypełnienia formularza zamieszczonego na stornie:

Wypełniony formularz będzie podstawą wpisania Państwa instytucji do bazy danych OWES.