Czwartek, 29.6.2017

Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Zgodnie z zapisami programu współpracy Powiatu Tczewskiego z organizacjami pozarządowymi Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON prowadzi prace związane z utworzeniem elektronicznej bazy podmiotów ekonomii społecznej (PES) mających swoją siedzibę na terenie powiatu tczewskiego. O tworzeniu bazy i jej znaczeniu pisaliśmy tutaj.

czytaj całość: Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON przypomina o przyjmowaniu zgłoszeń do bazy PES

Z uwagi na wyczerpanie puli środków finansowych przeznaczonych na prowadzenie konkursu ofert na dofinansowanie w 2017 roku wkładu własnego organizacji pozarządowych w zakresie realizowanych projektów ogłasza się zakończenie naboru wniosków na dofinansowanie wkładu własnego organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do projektów współfinansowanych ze środków funduszy europejskich lub z innych programów o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

czytaj całość: Ogłoszenie o zakończeniu naboru wniosków w otwartym konkursie ofert na dofinansowanie w 2017 roku wkładu własnego organizacji pozarządowych w zakresie realizowanych projektów

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na dofinansowanie w 2017 roku wkładu własnego organizacji pozarządowych w zakresie realizowanych projektów, przyznaje się dotacje następującym podmiotom:
1) 5.000,00 zł Towarzystwu Miłośników Koszykówki ''POMORZE" z siedzibą w Tczewie na realizację zadania: Wakacje na Kaszubach - Stężyca 2017;
2) 5.000,00 zł Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „PIĄTKA” przy Szkole Podstawowej nr 5 z siedzibą w Tczewie na realizację zadania: Słoneczne wakacje w Tczewie.

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na dofinansowanie w 2017 roku wkładu własnego organizacji pozarządowych w zakresie realizowanych projektów

Pomorskie Forum Pełnomocników 2017

Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów oraz organizacji pozarządowych na Pomorskie Forum Pełnomocników 2017
„Organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej jako realizatorzy usług użyteczności publicznej”
„Organizacje pozarządowe jako partnerzy w realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”
Data: piątek, 30 czerwca 2017 r.
Miejsce: Sala im. Lecha Bądkowskiego Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ul. Okopowa 21/27 Gdańsk
Godzina: 8:30 – 14.30

czytaj całość: Pomorskie Forum Pełnomocników 2017

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym – 1/2017

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż na posiedzeniu w dniu 25 maja 2017 r. przyznano dotację Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu z siedzibą w Jeleniu w wysokości 1.100,00 zł na realizację zadania publicznego pod nazwą: Turniej Siatkówki Plażowej na otwarcie nowego boiska.

czytaj całość: Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym – 1/2017